Prognoza pogody na październik - styczeń
W październiku możemy się spodziewać większych opadów deszczu, częstsze niż we wrześniu będą też przymrozki i to nie tylko przygruntowe. Możliwe są wichury i burze.
W październiku średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Suma opadów atmosferycznych na północnym zachodzie najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej, a na południowym wschodzie poniżej normy. Na pozostałym obszarze kraju suma opadów w normie.
Nocami można spodziewać się przymrozków i nie tylko na wysokości 5 cm, ale także na 2 metrach.
Listopad 2022
Zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Nad morzem możliwa suma opadów powyżej normy.
Prognoza średniej miesięcznej temperatury powietrza i miesięcznej sumy opadów atmosferycznych na listopad 2022 r. dla wybranych miast w Polsce.
Grudzień 2022
Zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.
Prognoza średniej miesięcznej temperatury powietrza i miesięcznej sumy opadów atmosferycznych na grudzień 2022 r. dla wybranych miast w Polsce.
Styczeń 2023
W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej.
Prognoza średniej miesięcznej temperatury powietrza i miesięcznej sumy opadów atmosferycznych na styczeń 2023 r. dla wybranych miast w Polsce.
źródło: IMGW; fanipogody.pl