Zmienna aura, opady i spadek temperatury z burzami na horyzoncie
W najbliższym tygodniu dominować będzie pochmurna aura z okresowymi opadami deszczu, a początkowo także z burzami w strefie nadmorskiej. W niedzielę i poniedziałek Polska znajdzie się w zasięgu wyżu, będzie słonecznie, ale jednocześnie napłynie chłodniejsze powietrze, co w połączeniu z nocnym wypromieniowaniem przyczyni się do spadku temperatury minimalnej do około 5°C na nizinach i do około 2°C w rejonach podgórskich. Od wtorku ponownie powrót nieco cieplejszej, ale pochmurnej pogody z temperaturą osiągającą w dzień do 21°C.
W piątek i sobotę zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, opady deszczu głównie na północy oraz południu kraju; w piątek w strefie nadmorskiej możliwe burze. W Karpatach deszcz może być intensywny. Temperatura minimalna od 8°C do 16°C. Temperatura maksymalna w piątek od 16°C do 23°C, chłodniej w sobotę od 11°C do 20°C. Wiatr umiarkowany i dość silny oraz porywisty, na Wybrzeżu silny i w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.
W niedzielę i poniedziałek więcej słońca, a słabe opady deszczu spodziewane są głównie na północy kraju. Będzie chłodniej, temperatura minimalna w nocy od 2°C w kotlinach górskich do 13°C na Wybrzeżu. Temperatura w dzień od 8°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków północnych, skręcający w poniedziałek na południowo-wschodni.
Od wtorku do czwartku powrót pochmurnej aury z opadami deszczu, ale nieco cieplej. Temperatura minimalna od 6°C do 12°C, tylko początkowo na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat około 2°C. Temperatura maksymalna od 10°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem porywy do 70 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.
W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na Odrze w najbliższych dniach obserwowane będą wzrosty stanów wody na jej dolnym odcinku do ujścia. Przekroczone będą stany alarmowe i ostrzegawcze. Jedynie w ujściowym odcinku wzrosty mogą sięgać tylko do strefy wody wysokiej. Na pozostałych rzekach przeważać będą stabilizacja i spadek oraz lokalne niewielkie wzrosty i wahania związane z prognozowanymi opadami głównie w zlewni górnej Wisły.