Relacja z Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2013

tsw-12 landinioprW dniach 19 i 20 lutego odbyła się w Warszawie trzecia edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, które po raz pierwszy w tym roku zorganizowała firma wydawnicza Oikos Sp. z o. o.  Impreza odbyła się w dwóch halach Warszawskiego Centrum Targowego XXI. Na powierzchni 3000 m2 swoje produkty zaprezentowało 107 wystawców. Na targach zwiedzający mieli okazję do zapoznania się z ofertą producentów maszyn i urządzeń sadowniczych oraz do upraw polowych i pracy w gospodarstwie (ładowarki teleskopowe, kosiarki, wózki widłowe), firm zajmujących się instalacjami chłodniczymi, producentów i dystrybutorów biologicznych oraz chemicznych środków ochrony roślin, nowoczesnych nawozów i biologicznych stymulatorów wzrostu, preparatów do higieny sanitarnej, akcesoriów ogrodniczych i innych urządzeń mechanicznych do prac w sadzie i polu.

Na TSW nie mogło zabraknąć czołowych producentów ciągników sadowniczych, takich jak Landini, John Deere, Kubota, Claas i in. Zwiedzający mieli więc znakomitą okazję do dokładnego zapoznania się z oferowanymi maszynami, a także porównania produktów różnych producentów. Na targach można było zobaczyć ponadto maszyny potrzebne w nowoczesnym gospodarstwie ogrodniczym, takie jak ładowarki, wózki widłowe, rozdrabniacze sadownicze i polowe, maszyny uprawowe, rozsiewacze nawozów, odkurzacze przemysłowe, mikrociągniki Yamaha. Zaprezentowano maszyny do sortowania i pakowania owoców i warzyw, skrzyniopalety, konstrukcje przeciwgradowe, wyroby żelbetowe i metalowe. Firma Cultilene oferowała szeroki wybór produktów z wełny mineralnej do upraw warzywnych i kwiaciarskich. Na zwiedzających czekały też stoiska firm projektujących i budujących hale magazynowo-chłodnicze, firmy doradcze i usługowe, zajmujące się na przykład usługami logistycznymi i dystrybucją warzyw i owoców, a także polski producent informatycznego systemu zarządzania przedsiębiortwem owocowo-warzywnym. Na targach TSW pojawiły się też firmy motoryzacyjne z samochodami służącymi do przewozu niewielkich ładunków.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem – pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i dużych opadów śniegu na targi przybyło ok. 4200 osób zainteresowanych branżą sadowniczo-warzywną, nie tylko z Polski, ale także państw takich jak: Litwa, Ukraina, Rumunia oraz Włochy.

tsw-01 salaKonferencje towarzyszące targom TSW
Zainteresowani mieli okazję do spotkania się i wymiany doświadczeń zdobytych w swoich gospodarstwach, a także do czerpania wiedzy od fachowców z zakresu efektywnego prowadzenia sadów oraz plantacji warzywnych, bo TSW to nie tylko możliwość poznania ofert producentów, ale także zdobycia fachowej wiedzy, co gwarantowali znakomici naukowcy oraz praktycy – prelegencji na konferencjach towarzyszących targom: sadowniczej i warzywniczej. Odbyło się 39 wykładów i prelekcji dla producentów owoców i warzyw. Znakomici naukowcy i praktycy omówili m.in. zagadnienia związane z uprawą marchwi, cebuli, warzyw kapustnych, plantacji pomidorów, ogórków i papryki oraz zagadnienia ekonomiczne związane z rynkiem zbytu pomidorów i ogórków. Na konferencji sadowniczej poruszano tematy związane z możliwościami sprzedaży owoców i warzyw, zagadnienia agrotechniczne, dotyczące przechowywania owoców i ochrony przed chorobami.

Każdego dnia targów zwiedzający mogli wziąć udział w loterii, do czego zachęcała duża pula nagród o łącznej wartości niemal 9500 zł.

Wystawa objęta była honorowym patronatem: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych oraz Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz merytorycznym – Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Patronem branżowym była firma AMG – importer Landini.  

Materiały prasowe Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2013

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowych i filmów.

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły

X