
Wiedza na temat środków ochrony roślin w jednym miejscu
Sezon prac na polu w pełni, więc to idealny moment, by zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich pracowników i powtórzyć informacje na temat bezpiecznego i zgodnego z prawem stosowania środków ochrony roślin. Tym bardziej, że chodzi też o środowisko i żywność. Dlatego tak istotne jest aktualizowanie wiedzy na temat właściwego stosowania środków ochrony roślin – niezależnie od sezonu czy wielkości gospodarstwa. Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin już od lat wspiera rolników oraz studentów kierunków rolniczych, dostarczając nieodpłatnie specjalistyczne materiały, dzięki którym każdy może utrwalać i poszerzać swoją wiedzę.
Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze, ponieważ PSOR uruchomiło platformę szkoleniową – Akademia PSOR. Na stronie www.akademiapsor.bezpiecznie.org nieodpłatnie udostępnione są materiały przygotowane przez ekspertów Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin oraz Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach.
Akademia PSOR to 9 modułów, w których zaprezentowano najważniejsze informacje dotyczące stosowania środków ochrony roślin. Z filmów wideo rolnicy dowiedzą się przede wszystkim:
jak chronić środowisko, dzięki prawidłowej technice zabiegu,
jak kupić oryginalne preparaty i uniknąć kary finansowej,
jaką odzież ochronną wybrać, aby zapewnić sobie lub pracownikom bezpieczeństwo podczas pracy ze środkami ochrony roślin, by sobie nie zaszkodzić,
jak wykorzystać cały produkt efektywnie i precyzyjnie,
jak i gdzie oddać opakowania po środkach ochrony roślin, by nie płacić za utylizację i uniknąć kary finansowej,
jak chronić owady zapylające podczas prac na polu i jak nawiązać lukratywną współpracę z pszczelarzem.
Akademia PSOR to platforma dedykowana rolnikom, doradcom, kadrze ze szkół rolniczych, uczniom i studentom. Dostęp do platformy jest bezpłatny. Każdy, kto weźmie udział w szkoleniu, będzie mógł uzyskać certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.
Zapraszamy do korzystania z platformy on-line – www.akademiapsor.bezpiecznie.org
Instytutu Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach wraz z ekspertami Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin