Oferta ciągników na polskim rynku

Oferta producentów zagranicznych i krajowych oraz firm dystrybucyjnych na naszym rynku jest bardzo bogata.

Ciągniki w produkcji sadowniczej pełnią ważną rolę: mogą być agregowane z opryskiwaczami, rozsiewaczami nawozów, kosiarkami do trawy, rozdrabniaczami gałęzi, a także z urządzeniami służącymi do wykonywania prac pielęgnacyjnych przed założeniem sadu. Środki unijne, z których już skorzystali rolnicy i sadownicy, przyczyniły się do rozwoju technicznego gospodarstw. Sadownik, wybierając ciągnik, dostosowuje go do potrzeb swojego gospodarstwa.
Wielu producentów fabrycznie wyposaża ciągnik w elementy poza standardem na życzenie klientów, co wpływa na cenę ciągnika. Najczęściej mają klasyczną budowę, wyposażone są w komfortową i klimatyzowaną kabinę, a ich możliwości manewrowe wynikają nie tylko z gabarytów, lecz także z budowy układu jezdnego. Oferowane nowe ciągniki posiadają silnik zgodny z normą emisji spalin Stage IIIA.
Sadownicy coraz częściej zwracają uwagę na wygodę pracy i innowacyjność zastosowanych rozwiązań. Aktualną i istotną cechą jest oszczędność, małe zużycie paliwa i niewielka awaryjność w pracy oraz koszt części zamiennych. Nowe nasadzenia sadów przyczyniły się do zmian parametrów ciągników. Szczególną uwagę zwraca się na ich małą szerokość, która pozwala mieścić się między rzędami drzew.
Ciągnik o większej mocy wykorzystuje się do głęboszowania czy do orki, a te o mniejszej mocy – na przykład do prac transportowych wewnątrz gospodarstwa. Nadal wykorzystuje się również stare i remontowane ciągniki Ursus typu 28 i 360, których nie opłaca już się sprzedawać. Coraz popularniejsze jest modernizowanie starszych typów ciągników przez zwężanie rozstawu osi przedniej.
Nowością na rynku ciągników sadowniczych są miniciągniki ujmujące swoją zwrotnością, małymi gabarytami i lekką konstrukcją. Wszystkie przedstawione typy ciągników reprezentują wysoki poziom zastosowanych rozwiązań technicznych i doskonale sprawdzają się w praktyce w różnych warunkach i sadach o różnym zagęszczeniu, niezależnie od wielkości obszarowej gospodarstw.

  

 

Częściowa oferta ciągników dostępnych w Polsce

 

Ceny ciągników oferowanych w EURO przeliczona na PLN po kursie z dnia 26.10.2010 roku, która wynosiła 3,97 zł.

Źródło: Materiały informacyjne i oferty cenowe firm: „PIOMAR” Agro-Tech, AUTOPOLMOZBYT” Grójec, POL-AGRA Płońsk, "AMG" Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka, URMIK - Maszyny Ogrodnicze oraz inne źródła, ze stron internetowych firm: www.ursus.com.pl, www.maszyny.dlafarmera.pl, www.caseih.com/poland/Products/Tractors/Pages/Product.aspx, www.pasquali.pl/traktor/orion.html, www.samedeutz-fahr.com/POLSKA/pl-PL/homepl.html, maszyny-rolnicze.rolnicy.com/same/, www.agroma.bialystok.pl/index.php/1-ciagniki-rolnicze.html, www.landini.info.pl/rex/specyfikacja_techniczna_rex.htm, agriculture.newholland.com/poland/pl, www.korbanek.pl/spolka/pl/fendt/ciagniki_65360_km.html, www.agrofoto.pl/forum/topic/3622-zweanie-c-360/, www.mccormick.net.pl, www.traktorykubota.pl, www.ctr.goldoni.pl, www.hydro-masz.pl/ciagniki-mccormick, www.deere.pl, traktor.agro.pl/traktory/lamborghini.htm, secured.deere.com/pl_PL/httpscontent/contact_us.html, www.bhs-goleniow.pl/kontakt.php, www.lamborghini-tractors.com
 Autorka: mgr inż. Ewa Mianowska

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły

Sadownicy polują

X