Misja handlowa do Chin – wydłużenie terminu na zgłoszenia
Komisja Europejska wydłużyła termin na zgłoszenie chęci udziału w misji handlowej komisarza Janusza Wojciechowskiego do 7 stycznia 2024r. Misja odbędzie się w dniach 21-26 kwietnia 2024 r.
Uczestnicy
W misji weźmie udział komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, wraz z delegacją składającą się z osiemdziesięciu, wysokich rangą przedstawicieli europejskich przedsiębiorstw i organizacji producentów z sektora rolno-spożywczego.
Uczestnicy powinni reprezentować, w szczególności, sektory mięsa, czekolady, płatków zbożowych i makaronów, wyrobów cukierniczych i piekarniczych, nabiału, win, piw i napojów spirytusowych, oliwy z oliwek i olejów roślinnych, owoców i warzyw, żywności dla niemowląt i mleka w proszku dla dzieci, produktów posiadających oznaczenie geograficzne, towarów takich jak zboża, nasiona oleiste i pasze dla zwierząt.
Kto może się zgłosić
Do delegacji biznesowej Komisarz Janusz Wojciechowski pragnie włączyć europejskie i krajowe organizacje producentów oraz przedsiębiorstwa ze wszystkich państw członkowskich UE o dużym potencjale eksportowym, które jeszcze nie uczestniczyły w takich projektach.
Ostateczny wybór będzie oparty na równowadze produktowej i geograficznej delegacji.
Jak zgłosić się do udziału w delegacji
Zainteresowane organizacje i przedsiębiorstwa prosimy o wypełnienie online, do 7 stycznia 2024 r. formularza zgłoszeniowego: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/HLM_China_April_2024.
Dodatkowe informacje
W delegacji biznesowej może wziąć udział jedna osoba z danego przedsiębiorstwa/organizacji. Pozostali przedstawiciele mogą towarzyszyć grupie, jednak w przypadku ograniczonej liczby miejsc mogą zostać wykluczeni z udziału w danym wydarzeniu.
Uczestnicy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Agencją Wykonawczą Komisji Europejskiej:
Cele misji
Głównym celem misji w Chinach są spotkania z właściwymi podmiotami politycznymi wysokiego szczebla, w szczególności z chińskim ministrem rolnictwa i ministrem handlu. Program obejmuje punkty związane z barierami w dostępie do chińskiego rynku oraz wdrażaniem umowy o oznaczeniach geograficznych.
Rozmowy będą również dotyczyć unijnych ambicji związanych z Zielonym Ładem i strategią „Od pola do stołu” oraz innowacji na rzecz przejścia na bardziej zrównoważone rolnictwo.
Oprócz wymiany politycznej, ważnym aspektem wizyty w Chinach będzie ułatwienie dostępu do rynku i kontaktów pomiędzy europejskimi a chińskimi przedsiębiorstwami działającymi w sektorze rolno-spożywczym.