Plantacje owoców na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa! Poletka pokazowe wypełni technologia

Już 17 i 18 stycznia 2024 hale Targów Kielce staną się areną największej imprezy branży ogrodniczej w Europie Środkowo-Wschodniej - Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Zwiedzający zobaczą najnowocześniejsze metody uprawy roślin jagodowych i ziarnkowych na poletkach pokazowych.

Przygotowujemy je wraz z ekspertami i uznanymi firmami. Wzorcowe plantacje wyposażone będą w zaawansowane technologie nawadniania, pomiarów i ochrony – mówi Jacek Kłudka, dyrektor targów TSW. 14. edycja wydarzenia organizuje warszawska Oficyna Wydawnicza Oikos w Targach Kielce.    

Jabłonie, grusze i czereśnie w systemach i konstrukcjach  na targach TSW w Kielcach  

W halach ośrodka wystawienniczego powstaną dwa poletka. Na pierwszym, osadzone zostaną drzewka jabłoni, grusz i czereśni. Zostaną poprowadzone systemy nawadniania, będą rozłożone nakrycia – siatki antyinsektowa, przeciwdeszczowa, przeciwgradowa czarna i przeciwgradowa krystaliczna (tytanowa).   Sadownicy poznają produkty cenionych firm. Sadzonki jabłoni i grusz dostarczy grupa hodowlana AJAPPLE, zaś sadzonki czereśni - Szkółki i Sady Sękowscy. Konstrukcje ze słupów strunobetonowych osadzi tu firma Agzis, z kolei systemy siatek i foli ochronnych - firma JB Plus. System nawodnienia, tyczki bambusowe, zaczepy, siatki ochronne przeciw zgryzaniu zwierzyny będą pochodziły od firmy Agrosimex. System pomiarów meteorologicznych, wilgotności oraz pH gleby zamontuje firma AgroNet. Piłę konturową do formowania gałęzi drzew przywiezie firma PRO-CNC, zaś platformę napędzaną elektrycznie - firma AMG.

Uprawy borówki, maliny i truskawki w Targach Kielce 

Na drugim poletku zostaną umieszczone sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek. Ustawione będą dwie nawy tuneli o szerokości 8 metrów i takiej samej długości, wysokość konstrukcji wyniesie 5,5 metra. W jednym z tuneli specjaliści umieszczą cztery rzędy rynien pod uprawę truskawek, natomiast w drugim trzy rzędy malin w donicach. Całość przygotuje firma Agronom Plants, która specjalizuje się w takich uprawach. Z kolei na "otwartym gruncie” firma Agrimpex przygotuje zagony pod borówki i pod maliny.

– Zaprezentujemy metody uprawy, które odpowiadają na dwie kluczowe potrzeby. Pierwsza to zmniejszanie zużycia środków ochrony roślin, druga – niezależność od pogody. Pokażemy sposoby, jak sobie radzić z pogodą, która coraz częściej nie sprzyja – wyjaśnia dyrektor targów TSW Jacek Kłudka. – Szczegółową wiedzą, poradami będą służyli specjaliści. 

Targi TSW z Kongresem TSW i 400 wystawcami 

Wiele potrzebnych plantatorom informacji o prowadzeniu upraw i sprzedaży zbiorów zostanie przekazanych podczas dziewięciu specjalistycznych konferencji organizowanych w ramach Kongresu TSW. Pierwszego dnia, w środę 17 stycznia zostaną przeprowadzone:  Konferencja Sadownicza - hala D, II Konferencja Jagodowa - hala C, Konferencja Maszynowa - hala G, Konferencja Core Team "Przyszłość polskiego ogrodnictwa – strategia zamiast gaszenia pożarów" - hala F, Konferencja "Odnawialne źródła energii w ogrodnictwie" - hala A. Zaś drugiego dnia, w czwartek, 18 stycznia odbędą się: XI Konferencja Truskawkowa - hala D, Konferencja Szkółkarska - hala C, Sadownicze Forum Ekonomiczne - hala G, Konferencja Warzywnicza - hala F. 

Najnowocześniejsze technologie do gospodarstw pokaże ponad 400 firm z Polski i zagranicy. Będą przedsiębiorstwa zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Stoiska zajmą też producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie. 

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbędą się 17 i 18 stycznia 2024 w Targach Kielce. Warto kupić bilet online już teraz, by nie czekać w kolejce - bilety na tsw.pl 

Sprawdź listę wystawców na tsw.pl/wystawcy-th

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły

X