Nawadnianie w gospodarstwie – PGW Wody Polskie przygotowało pakiet wspierający

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przygotowało pakiet wspierający proces naboru wniosków o przyznanie pomocy w obszarze nawadniania w gospodarstwie.

W pierwszej kolejności PGW Wody Polskie przeszkoli doradców rolniczych wyznaczonych przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Wyspecjalizowana kadra trenerów w całym kraju poprowadzi szkolenia z zakresu przygotowania merytorycznej i formalnej dokumentacji wodno-prawnej, wymaganej przy uzyskiwaniu pozwoleń na budowę urządzeń do nawadniania gospodarstw rolnych.

Tak przeszkoleni doradcy pomogą z kolei rolnikom, zainteresowanym inwestycjami nawodnieniowymi i składającym wnioski do ARiMR o przyznanie pomocy w obszarze nawadniania w gospodarstwie.

Przypominamy, że do 20.07.2020 r. wydłużony został termin składania wniosków na nawadnianie gospodarstw rolnych: https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/z-kraju/8228-nawadnianie-w-gospodarstwach-rolnych-termin-naboru-wnioskow-wydluzony

Ponadto w każdym z Regionalnych Zarządów Wód Polskich w pionie Usług Wodnych powołano koordynatorów regionalnych na bieżąco wspomagających doradców rolniczych z Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

PGW Wody Polskie zachęca do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej PGW Wody Polskie w Strefie klienta – Nawodnienia rolne (https://wody.gov.pl/nawodnienie-rolne). Znajdują się tam dane kontaktowe do koordynatorów regionalnych.

Źródło: MRiRW

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Komentarze  

+8 #5 Cwaniaki 2020-04-26 14:35
Jeszcze tu czują kasę? Jak są tacy pomocni, to niech dofinansują samą instalację poza studnią. Z resztą rolnik sobie poradzi bez koordynatorów wszelkiej maści.
Cytować
+5 #4 Guest 2020-04-26 11:10
Dokładnie, racja, tak jak przedmówca powiedział. Powinnismy zadbać w pierwszej kolejności o pomoc dla rolnictwa, dla gospodarstw rolniczych, tak uważam ja sadownik. Wody polskie powinny pomyśleć w pierwszej kolejności o rolników, jak tą wodę zatrzymywać w rzekach rowach, źródłach i magazynować i nałożyć konkretne opłaty, sankcje za bezprawne i bezsensowne nawadnianie trawników, ogrodów ozdobnych i przesadne lanie wody z instalacji nawodnieniowych z minizraszaczy antyprzymrozkowych non stop w niektórych sadach. Wtedy oszczędność wody będzie widoczna
Cytować
+7 #3 Wojciech 2020-04-26 09:03
Chcąc nawodnić zboże biorąc pod uwagę że za wodę z takiego nawodnienia trzeba płacić,trzeba też jakiś agregat który wypompuje ta wodę,i tu jest potrzebne jakieś paliwo to pytanie po ile trzeba sprzedać zboże żeby to się opłacało??
Cytować
+1 #2 Guest 2020-04-25 21:19
Wszystko się da kwestia czy się opłaca.
Bez zboża też da się żyć jest coraz więcej osób które decydują się na nie spożywać mąki bądź nie mogą jej spożywać.
Cytować
+8 #1 rolnik 2020-04-25 18:23
Nawodnić / głównie kropelkowo / to można sady i plantacje. A co ze zbożami ? I mamy tu paradoks, że bez owoców da się żyć. Bez zboża i mąki będzie trudno a nawet wcale.
Cytować

Powiązane artykuły

Sadownicy polują

X