Nowe centrum badawczo-rozwojowe Corteva Agriscience
W Eschbach w Niemczech powstaje skonsolidowane centrum badawcze Corteva Agriscience, łączące dział badawczo rozwojowy środków ochrony roślin i hodowli nowych odmian roślin. Obiekt ma zostać otwarty w przyszłym roku.
Całkowita wartość inwestycji wyniesie 5,7 mln euro. Nowy ośrodek badawczo rozwojowy, który wykorzystuje istniejące już zaplecze spółki, umożliwi firmie Corteva Agriscience prowadzenie najnowocześniejszych badań w zakresie ochrony roślin i rozwoju odporności agrofagów na substancje czynne środków ochrony.
Połączenie hodowli roślin i działu badawczo rozwojowego środków ochrony roślin ułatwi opracowywanie nowych metod, takich jak cyfrowa ocena doświadczeń polowych za pomocą dronów, teledetekcję patogenów i wykorzystanie biologii molekularnej do zrozumienia podatności chorób roślin na nowe mechanizmy działania fungicydów.
Nowe centrum, zlokalizowane na granicy francusko-niemieckiej, w przejściowej strefie klimatycznej, między Północną i Południową Europą, jest doskonałą bazą do prowadzenia doświadczeń polowych dla niemal wszystkich rodzajów roślin uprawianych w Europie.
Nowoczesny, energooszczędny i neutralny emisyjnie obiekt jest zbieżny z długoterminowymi (do 2030 roku) celami równoważonego rozwoju Corteva Agriscience.
Zakład w Eschbach w południowo-zachodnich Niemczech zapewni realizację europejskich programów badawczych, także poprzez zwiększenie zatrudnienia o 6 ekspertów w dziedzinie ochrony roślin, którzy dołączą do ponad 20-osobowego zespołu.
Elliot Heffner, lider działu hodowli roślin w Europie z Corteva Agriscience, powiedział: “Połączenie pod jednym dachem działu badawczo-rozwojowego środków ochrony roślin i hodowli roślin to znaczący milowy krok w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań dla rolników w Europie”.
Andreas Huber, lider działu badawczo rozwojowego środków ochrony roślin w Europie z Corteva Agriscience, dodaje: “Corteva Agriscience jest zaangażowana w ochronę środowiska, zapewniając jednocześnie rolnikom produkty potrzebne do ochrony ich upraw. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania konsumentów na środki ochrony roślin pochodzenia naturalnego, ośrodek w Eschbach skupi się na badaniu biologicznych środków ochrony roślin i ich skuteczności w zwalczaniu szkodników i chorób. Nowe centrum umożliwi nam dalsze wprowadzanie innowacji i wspieranie rolników, którzy przechodzą na bardziej zrównoważone praktyki rolnicze”.
Komentarze