Sad bez pozostałości, Wprowadzenie

 

Dlaczego Waldemar Żółcik zdecydował się na bezpozostałościową produkcję jabłek? Czy było łatwo? Przed nami nowa seria filmowa, w której pokażemy między innymi, jak w takim sadzie walczy się z presją zwójek czy mszycy. Pan Waldemar wyjaśni także, jakie odmiany wybrał do sadu, który w przyszłości ma zostać ekologicznym. Zapraszamy:

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Komentarze  

+1 #3 sadownik 2018-07-19 20:45
Okres karencji nic nie ma do pozostałości. Karencja może być 14-21 dni a substancja jest wykrywana nawet po 100 dniach i tu jest problem. Stosujesz zgodnie a później wychodzi, że masz 5 pozostałości i dziękuje. Na etykietach powinna być informacja także o okresie po jakim t pozostałości środka będą niewykrywalne ale to by skutkowało znacznym spadkiem sprzedaży większości ŚOR a co za tym idzie małym zyskiem firm które nas oszukują!
Cytować
0 #2 REDAKCJA 2018-06-11 08:45
Cytuję Adam:
Ludzie, cały czas jest pewne niezrozumienie sprawy. ...


W filmie mowa o jabłkach bez pozostałości, tzw. baby food.
Cytować
0 #1 Adam 2018-06-11 07:56
Ludzie, cały czas jest pewne niezrozumienie sprawy. "Jabłka bez pozostałości" to owoce bez zawartości żadnego pestycydu, nawet ekologicznego. "Jabłka bez przekroczeń pozostałości" to owoce z pestycydami, które są dozwolone w produkcji jabłek i mieszczą się w europejskich normach (MRL). To jest zasadnicza różnica. Jeżeli stosujemy dozwolone preparaty z poszanowaniem karencji to nie bedzie żadnych przekroczeń...
Cytować

Powiązane artykuły

Twarde lądowanie miękkich jabłek

Nie buduj przechowalni, załóż koło gospodyń

Duże oczekiwania a mało zaangażowania

Sadownicy polują

X