MiniKiwi Bingo. Z SGGW do sklepów

minikiwisggwJak podaje Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego do sprzedaży w sklepach trafiły owoce MiniKiwi 'Bingo' wyhodowane w SGGW i zebrane w gospodarstwie położonym niedaleko Grójca. Owoce MiniKiwi, czyli aktinidii ostrolistnej przypominają kiwi, jednak ich skórka jest jadalna. Owoce są małe, ale bardzo smaczne i zawierają dużo cennych składników odzywczych i prozdrowotnych.

Aktinidię ostrolistną można uprawiać bez ochrony chemicznej. Jest to pnącze, które znosi mrozy do -30/-40 stopni C, nie ma dużych wymagań glebowych.

Prace nad aktinidią i jej nowymi odmianami są prowadzone od ponad 20 lat w SGGW przez dr hab. Piotra Latochę na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, i finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Naukowiec ten jest twórcą polskich odmian o nazwie: Bingo, Domino i Lucy, które od niedawna są już dostępne na rynku ogrodniczym.

Przeczytaj także: Wyniki ankiety: Wiemy już, na opłacalność którego gatunku liczą sadownicy

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Komentarze  

0 #2 tomek 2020-08-18 07:05
Mam pytanie odnośnie aktininidi Zakarpacie..Czy to odmiana ostrolistna czy pstrolistna??
Cytować
0 #1 Guest 2015-10-28 10:12
Prawidłowa i używana na świecie obecnie nazwa owoców aktinidii, czyli po polsku minikiwi, to KiwiBerry. Tę nazwę trzeba popularyzować wśród konsumentów. Bingo bije faktycznie rekordy popularności. Dobre, bo polskie!!
Cytować

Powiązane artykuły

Sadownicy polują

X