Rynek nawozów stabilizuje się
- Dzięki zdecydowanym działaniom Grupy Azoty S.A. stabilizującym rynek nawozów, możemy obserwować wyhamowanie wzrostu cen. Część autoryzowanych dystrybutorów Grupy Azoty S.A. opublikowała szczegółowe cenniki detaliczne na swoich stronach www oraz zweryfikowało ceny – powiedział Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych.
W siedzibie Ministerstwa Aktywów Państwowych odbyła się w czwartek konferencja prasowa dotycząca sytuacji na rynku nawozów. W wydarzeniu wzięli udział wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda oraz prezes zarządu Grupy Azoty S.A. Tomasz Hinc.
Ceny gazy determinują ceny na rynku nawozów. Na rynku gazowym występuje obecnie gigantyczny wzrost cen surowca. Z tego powodu doszło do wielu zawirowań w całym europejskim przemyśle, w tym również w nawozowym. Pomimo trudnych warunków Grupa AZOTY S.A. nie zaprzestała produkcji lub znacząco nie ograniczyła, tak jak inni europejscy producenci. Spółka rocznie produkuje około 5 mln ton nawozów. Wszyscy autoryzowani dystrybutorzy Grupy Azoty prowadzą sprzedaż nawozów na terenie całego kraju, w tym spółka dystrybucyjna Agrochem Puławy, należąca w 100% do Grupy Azoty Puławy S.A. - podała Grupa Azoty
Dla Grupy Azoty rynek polski zawsze był i pozostaje rynkiem najważniejszym. Dlatego pomimo trudnej sytuacji na rynku surowców, w tym na rynku gazu, nasza produkcja jest nadal na niezmienionym poziomie. Europejscy producenci wstrzymali lub istotnie ograniczyli produkcje nawozów, stąd zachwianie podaży na rynku. Naszym celem jest w pierwszej kolejności zabezpieczenie potrzeb polskiego rynku nawozowego. Poprzez sieć ogólnopolskich dystrybutorów, Grupa Azoty mogła skutecznie zareagować na wymagającą sytuację na rynku nawozowym. Upublicznienie cenników przez naszych dystrybutorów ustabilizowało poziom cen, a przesunięcie wolumenów z eksportu na kraj pozwoliło zapewnić oczekiwaną dostępność. Zachęcamy do zapoznania się z listą autoryzowanych dystrybutorów Grupy Azoty na stronie www.grupaazoty.com i dokonywanie zakupów – zaznaczył Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty S.A.
Komentarze
A co ma wspólnego ekonomia z drukowaniem pieniędzy Był lockdown gospodarka stała,a Głapiński mówił że pieniędzy mamy nie przebrane ilości.Odszkodowania dla firm hotelarzy i innych to skąd to wzięli? Wcześniej wszystkie te plusy podwyżki dla mundurowych obniżenie wieku emerytalnego to też kosztuje zakupy czołgów rakiet to nie jest za darmo Jak Pis był w opozycji to mówili o obniżce akcyzy teraz Jarosława powiedział że nie obniżą bo nie mogą ograniczać wpływów do budżetu Grupa Azoty też musi zarabiać i cen nie obniży bo też dokłada do budżetu , polskie kopalnie a węgiel do góry prąd produkowany w Polsce też do góry bo wszystkie te zakłady zależne od Skarbu państwa wspomagają budżet podwyżki podatków dla marketów i inne to się musi przełożyć ca cenę wielu produktów to są właśnie podstawy ekonomi nic za darmo nie ma Chcieliście Pisu to teraz płacić , a nie zwalać na unię
Zacofanie w podstawach ekonomii i cen surowców, bierze górę. To można kupić za granicą jak tam tanio. Tylko że to zagranicą nam wywozi nawozy, I żaden rząd nie ma na to wpływu, bo nie ma granic. Chciało się uni to trza płacić.
Pytam ponieważ obserwując notowania cen surowca można zaobserwować korelację w/w kursu z cenami produktów Grupy. Czyżby ten artykuł był formą przypisywania sobie zasług wynikających ze zdarzeń niezależnych od Grupy, czy Grupa ma wpływ na nowtowania ceny surowca na parkiecie?
Nareszcie konkretne działania
Dziękuję prezesie
JA RO SLAW!!!JA RO SLAW
Prezes się przebudził i zegarek dobrze dziś zalozyl