Jonagored zbierany nocą chętniej kupowany od zwykłego

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbyły się tegoroczne zbiory jabłek w pełni księżyca w gospodarstwie ekologicznym w sercu Alten Landes. „Udało nam się zebrać łącznie ponad 100 ton, a zatem pod względem ilości przewyższamy poziom z poprzedniego roku”. – mówi dyrektor zarządzający Marco Bartels. 

Altländer Bio-Obsthof jest jedynym dostawcą jabłek w pełni księżyca w Niemczech i dostarcza większość do ekologicznej sieci detalicznej Tegut. „Tylko jabłka odmiany Jonagored są sprzedawane jako jabłka w pełni księżyca, które są zwykle dostępne w sklepach do końca stycznia. Według Bartelsa, to co definiuje jabłko w pełni księżyca, to prezentacja produktu w punkcie sprzedaży. Jabłko jest umieszczane i odpowiednio oznaczone przez umieszczenie etykiety „jabłko w pełni księżyca”. Znajduje to również odzwierciedlenie w danych dotyczących sprzedaży: „Po zakończeniu sprzedaży jabłek w pełni księżyca, popyt na „zwykłego” Jonagoreda wyraźnie spada. To z kolei pokazuje, że nasza koncepcja jest dobrze odbierana przez konsumentów”.

Producent ekologiczny cieszy się w tym roku dobrymi wynikami zbiorów, nie tylko w przypadku jabłek w pełni księżyca, ale w całej gamie odmian. „Od teraz będziemy mogli oferować jabłka odmiany Elstar do końca maja, a odmianę Topaz nawet do czerwca. Na początku, pod koniec listopada, oferujemy również Santanę. Następnie będziemy sprzedawać Jonagored i Natyra w okresie letnim, w związku z tym z dużym prawdopodobieństwem będziemy w stanie dogonić nowe zbiory, dlatego konsument przez dwanaście miesięcy w roku może sięgnąć po pyszne, regionalne jabłka – wyjaśnia Bartels. 

Ogólnie rzecz biorąc, Biohof Münch dostarczy na rynek o jedną trzecią więcej plonów w porównaniu z poprzednim rokiem. „Jesteśmy też konfrontowani z obecnymi wzrostami kosztów, na przykład w produkcji i transporcie. Z drugiej strony w tym roku mamy nie tylko obfite zbiory, ale także takie, które są atrakcyjne wizualnie i doskonale smakują. Pod tym względem jesteśmy pewni, że to udany sezon marketingowy – przewiduje Bartels.

W dłuższej perspektywie producent ekologiczny coraz bardziej poświęca się uprawie odmian odpornych na parcha. „Różnorodność odmian jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ Elstar nadal zajmuje pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji. W tej chwili staramy się stopniowo powiększać nasz asortyment Natyry. Udział ten wynosi obecnie około 10 procent, co odpowiada około 12 hektarom. Chociaż Natyra ma stosunkowo wysoki udział towarów małych i średnich, znajduje coraz większe uznanie wśród konsumentów. Ponadto w tym roku po raz pierwszy sadzimy odmianę Freja na około 3 hektarach, która zacznie plonować od 2024 roku ”.

źródło freshplaza.de

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Komentarze  

0 #1 Zenon 2022-10-15 19:39
Oooo...u Niemczyka toże rabujut ot psuvraty
Cytować

Powiązane artykuły

Sadownicy polują

X