Zbiory jabłek w 2018 – warto zapoznać się!

 

Na niemieckim portalu związanym z branżą sadowniczą pojawiły się pierwsze nieoficjalne szacunki dla zbiorów jabłek w 2018 w Europie.  Według tej prognozy, będzie to największy zbiór jabłek w historii Unii Europejskiej – 13,2 mln ton. Będzie to o 13 % więcej jabłek niż w 2016 i o 42 % więcej niż w 2017. Jak czytamy, „nie jest to niespodzianką dla ekspertów, ponieważ drzewa wypoczęły w pełni w poprzednim roku”.

W drugim akapicie tekstu możemy przeczytać, że 35 % zbiorów dostarczy „kraj taniej produkcji”Podkreśla się również, że w „tym kraju” ceny są o 50 % niższe niż w innych europejskich krajach produkujących jabłka. Kraje produkujące „drożej” obawiają się konkurencji, ale pierwsze, regionalne strategie walki z tą wyjątkową sytuacją są już w fazie rozwoju.

Dalsza część artykułu rozważa fakt, że trudno podejmować się prognoz, bo jest wiele zmiennych, a także opisuje, jakie nastroje mogą pojawić się po prognozach. 

Warte przytoczenia jest ostatnie zdanie. Mówi ono mniej więcej o tym, że zbliżający się sezon będzie ekscytujący. To kto zwycięży, a kto przegra będzie zależało od strategii zaangażowanych osób.  

Źródło: fruchtportal

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Komentarze  

0 #3 Andrzej 2018-06-21 21:36
To rzeczywiście może być bardzo ekscytujący sezon, bo z powodu wzrastającego zapotrzebowania na pracowników w wielu dziedzinach poza rolnictwem, również w kraju tanich jabłek wielu może rozstać się z sadownictwem bez żalu... W końcu stówkę dziennie można dziś zarobić byle gdzie a ofert pracy nie brakuje..
Cytować
0 #2 marian 2018-06-10 06:54
Fritz Prem
selbständig

Austria areaRolnictwo
Obecnie
Europäisches Bioobst Forum, , eigener Betrieb
zobaczymy!!!!
Cytować
0 #1 Guest 2018-06-09 08:15
Ciekawe jaki to kraj czyż by chodziło o ten z nad Wisły :D Już i u nas nie bedzie taniej produkcji najprostszym rozwiązaniem sa pracownicy sezonowi ich brak i wysokie stawki po drugie jesli beda niskie ceny skupu przemysłu i exportu owoce zostana pod drzewami. Ciekawe w tym artykule jest takze zdanie (ale pierwsze, regionalne strategie walki z tą wyjątkową sytuacją są już w fazie rozwoju.) czyż by to były ukryte celowe działania przetwórców badz innych grup zeby zniszczyc sadowników ??? Strategia i zanagazowanie osob zapewne chodzi o lokalne działąnia i oczywiscie ministerstwo rolnictwa widzimy co w ostatnim czasie dzieje sie jak utrudniono zatrudnianie.
Cytować

Powiązane artykuły

Zacznijmy zarabiać na jabłkach

Zarabiasz więcej niż twój pracownik?

Sprzedaj gruszki nim przypłyną te z Argentyny

Sadownicy polują

X